top of page
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

הגיע הזמן להפוך חלום למציאות

אחרי שנים שאתם מרגישים שאתם חייבים שינוי לבית כולו, או רק לחלקו, שהבית כבר אינו תואם לצרכים שלכם ו/או לסגנון שלכם, הגיע הזמן "לפרגן לעצמכם" ולהגשים את החלום.

לפעמים אתם לא יודעים להגדיר בדיוק מהו השינוי שאתם צריכים, אלא רק מרגישים שמשהו לא עובד יותר בעבורכם וזה מה שעוצר אתכם מלעשות את השינוי ולפעמים אולי אתם לא פנויים להקדיש לזה זמן מחשבה והחלטה. ואולי נדמה לכם שזו "משימה" שגדולה עליכם ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל.

אז קחו נשימה ודעו שאתם לא צריכים תשובות לכל התהיות שלכם בשלב הראשוני ושאת התשובות תמצאו יחד עם ה*מעצבת (*כתוב בלשון נקבה, אך מתייחס למעצבים מכל המינים) תוך כדי תנועה. את שלב ההחלטה, אני ממליצה לעשות יחד עם כל בני המשפחה, בארוחה משפחתית רגועה ולשמוע מכל אחד, מה לפי דעתו צריך להשתנות ומה רוצים להשאיר כמו שהוא.

שיפוץ הבית משלב ההחלטה ועד להגשמת החלום

מאת אילנית מיכאלי ניסל

לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

המעצבת הנבחרת

בחירת מעצבת פנים הוא שלב חשוב. קבלו המלצות מחברים או משפחה שעשו שיפוץ לאחרונה וקיבעו איתם אצלם בבית כדי לראות ולשמוע על תהליך השיפוץ שהם חוו עם המעצבת. לתשומת ליבכם, בחרו ע"פ התהליך שהם חוו מולה ופחות ע"פ הסגנון, מכיוון שלכל לקוח טעם וסגנון אישי.

עשו שיחת טלפון להתרשמות ראשונית עם לא יותר מ-5 מעצבות וקבעו פגישה עם 2 מתוכן.

נסו להתרשם ולהתחבר ובחרו באחת שמבינה אתכם ואת הרעיונות והחלומות שלכם.

2
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

איזה כיף להכיר

בפגישה הראשונה תתבקשו לענות על שאלות רבות שתציג בפניכם המעצבת כדי להכיר

אתכם ואת בני הבית, את אורח חייכם כמו שהוא כעת ושאלות על ההרגלים והתחביבים שלכם.

שאלות נוספות שיעלו יהיו בנוגע לשינויים שאתם חולמים עליהם. המילה "פרוגרמה" תופיע בשיחה – נא לא להיבהל! המשמעות שלה שאתם יחד עם המעצבת תבינו ותגדירו מהם הצרכים שלכם, העדפות וכיוון עיצובי. אומנם בהתחלה קשה להיחשף ולשתף בפרטים הקטנים, אבל לאט-לאט תרגישו יותר ויותר בנוח. שיתוף מלא יביא לתוצאה המדויקת ביותר עבורכם -אל תחסכו שום פרט גם אם הוא נראה לכם לא חשוב או לא אפשרי.

3
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

בית אחד -מלא פתרונות

בשלב זה המעצבת תציג לכם מספר אפשרויות לתכנון החדש של הבית, (ע"פ תכניות הבית הקיים, וע"פ ההכרות אתכם וה"פרוגרמה"). על חלק מהרעיונות אולי כבר חשבתם וחלק מהרעיונות יהיו חדשים ומפתיעים.

אל תמהרו להחליט או לפסול, קחו את התוכניות וקחו לעצמכם זמן לחשוב יחד ולחוד על היתרונות והחסרונות שהציגה המעצבת בפניכם.

אלו לא התוכניות הסופיות, בנקודה זו תוכלו לבחור מכל תכנית את הכיוונים שאהבתם והמעצבת תכין בעבורכם תכנית נוספת שתאגד את כל הטוב מכל התוכניות, עד לבחירה של התוכנית הסופית.

4
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

התכניות המקצועיות

עכשיו אתם נחים והמעצבת עובדת במרץ להוציא תוכניות מפורטות לכל בעלי המקצוע שיהיו מעורבים בשיפוץ הבית. זוהי עבודה מורכבת ודורשת דיוק, ירידה לפרטים והבנה של כל הנקודות בהן מעורבים מספר אנשי מקצוע.

בתום הכנת השרטוטים תדרשו לאשר את התוכניות ואלו ישמשו לקבלת הצעות מחיר מקבלנים.

5
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

בחירת קבלן

בחרו עד 3 קבלנים שקיבלתם עליהם המלצה וראיתם במו עינכם את תוצאות השיפוץ ושמעתם על התהליך מולם על כל שלביו. אל תחששו להשתמש בהמלצת המעצבת על קבלנים שיש לה הכרות מוקדמת איתם ושעבדה איתם בעבר. ההכרות הזו תבוא לטובתכם. עבודה עם אנשי מקצוע שמכירים אחד את עבודתו של השני, מייעלת את העבודה ומאפשרת תהליך זורם, מהיר ונעים יותר גם להם וכתוצאה מכך, גם לכם.

6
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

בחירת חומרים

לאחר אישור תכניות העבודה על-ידכם, ותוך כדי בחירת קבלן השיפוצים, תצאו לבחור יחד עם המעצבת את חומרי הגמר, כלים סניטריים, דלתות, תאורה ועוד.

בשביל שלא תלכו לאיבוד במגוון העצום שיש בחנויות, תכין בעבורכם המעצבת מסלול רכישה שתואם לסגנון העיצובי הנבחר ולתקציב שלכם.

7
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

פריסות/פרישות ונגרות

ושוב פעם תכניות, והפעם יוכנו בשביל הרצף, תכניות בהן יוחלט על פריסת האריחים והריצוף ע"פ הרכישות שעשיתם. לתוכניות אלו חשיבות עיצובית רבה, אל תשאירו את ההחלטות האלו בידי הרצף.

במקביל יתוכננו ויעוצבו פריטי הנגרות לביתכם, כגון: ארונות מטבח, ארונות חדרי רחצה, רהיטי אחסון ודקורציה. הפעם התוכניות יומחשו ע"י מבטים מכיוונים שונים על הרהיט ויהיו בעלי פירוט רב, מה שיקל עליכם להבין איך יראה הפריט.

תחום זה הוא בתחום מקצועיותה של המעצבת –אל תשאירו את התכנון בידי הנגר שאינו מכיר אתכם כמו המעצבת שכבר עשתה אתכם בשלב זה דרך משמעותית של היכרות עם הרצונות, הצרכים, העדפות והתקציב שלכם. אפשרות נוספת היא לרכוש חלק מהריהוט כ"מוצר מדף".

מומלץ לעשות שילוב של פריטים מוכנים יחד עם מעוצבים שהם אלו אשר מייחדים ומשקפים אתכם ואת הבית שלכם.

8
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

זהירות כאן בונים!

עוד לפני תחילת עבודה, המעצבת תיפגש עם הקבלן ותעבור איתו על התוכניות כדי לוודא שהוא מבין את כל הנדרש ממנו.

מרגע כניסת הקבלן לדירה לתחילת עבודה, המעצבת תלווה את התהליך על כל שלביו ותעקוב אחר פעולותיהם של אנשי המקצוע המעורבים לבדיקת התאמה לתכנון.

מומלץ בנוסף לפיקוח המעצבת, להשתמש בשירות של מפקח בנייה לחלק או לכל שלבי הבנייה והשיפוץ.

9
לוגו_כתם תכלת בלבד_edited.png

קונים ואזה

איזה כיף, הרוב כבר מאחוריכם ועכשיו מגיע החלק הכייפי.

אתם והמעצבת יוצאים ליום מרוכז של כיף כדי לרכוש ריהוט, אבזור דקורטיבי, שטיח, אולי גם טפט ועוד.

המלצות להצטיידות: תכנית ממוקדת של המעצבת לחנויות מתאימות ע"פ הסגנון העיצובי הנבחר והתקציב שעומד לרשותכם, נעליים נוחות ומצב רוח טוב. לרוב, כל הטוב הזה, לא קורה ביום רכישות אחד. אתם מוזמנים לעשות סיבוב מקדים ולהכיר מקרוב את ההיצע והמחירים לפני יום הרכישות.

המלצתי: לרווח קצת את ימי הרכישות ללפני המעבר ולאחרי המעבר. זה יעזור לכם להבין מה נמצא ברשימת ה"דחוף לנו" לקנות ומה יכול לחכות להמשך.

10
1
modern Living room design.jpg

ותזכרו בכל שלבי התהליך וגם לאחריו:

"בית לא בונים ביום אחד" וגם: את "רומא לא בנו ביום אחד"

בנייה ושיפוץ זהו תהליך ארוך, מעייף, מלכלך ולפעמים גם מתסכל, אך הוא תחום בפרק זמן קצוב והוא יגיע לסיומו הטוב. היו אופטימיים וסבלניים גם בתוך התהליך וגם בסיומו, כאשר תבינו, ששדרוג הבית לעולם אינו נגמר ותמיד יש זמן לעוד ואזה 😊

צור קשר

תודה על התעניינות

bottom of page